Як облаштувати маленьку ванну кімнату в квартирі?
Як облаштувати маленьку ванну кімнату в квартирі?
Хоча санвузол це місце, яким ми користуємося кілька разів на день, ми часто не думаємо про нього в контексті гарного дизайну. Але для чого відмовлятися від гарних інтер'єрів і в цьому випадку? Прикраса крихітної площі ванної кімнати або туалету може виявитися непростим завданням, але завдяки нашим порадам це перетвориться на цікаву пригоду.
Маленький санвузол – натхнення для будь-якого інтер'єру
Більшість нерухомості в Україні – це квартири. Їхня середня площа рідко перевищує 60 квадратних метрів, при цьому цінний простір часто відводиться для вітальні або кухні. Для санвузла місця зазвичай залишається небагато. Однак можна оформити цей інтер'єр так, щоб він був зручним, практичним та вміщав все необхідне.
Що має бути у маленькій ванній? Насамперед, це:
- підвісний або окремий унітаз;
- умивальник;
- ванна або душова кабіна;
- меблі для зберігання аксесуарів;
- тримачі для рушників;
- сушка для рушників.
Невеликий санвузол – з чого розпочати облаштування
Маленькі приміщення часто вимагають більшої участі дизайнера, ніж більш просторі. Нелегко розмістити все необхідне у невеликому просторі, зберігши при цьому стиль та гарний дизайн. Тому, готуючись до ремонту, добре продумати кожен аспект такого інтер'єру.
З чого розпочати роботу над дизайном крихітного санвузла у багатоквартирному будинку? Насамперед, ретельно виміряйте всю кімнату: її горизонтальні та вертикальні розміри. Точно визначте, де розташовані водопровідні з'єднання, стоки та розетки.
Врахуйте, хто насамперед користуватиметься цим приміщенням – гості чи переважно господарі. Виберіть домінуючий стиль маленького санвузла, а також його базові та додаткові кольори. Підберіть відповідну фурнітуру, яка буде відповідати всій композиції. Наприкінці можна доповнити образ дизайнерськими аксесуарами.
На що зробити ставку при обробці стінок?
У минулі десятиліття плитка, що покриває всю поверхню стін - від підлоги до стелі, - здавалася практичним і очевидним рішенням. Сьогодні дизайнери інтер'єру мають набагато більше можливостей, тому все частіше вони пропонують покупцям цікаві рішення облаштування, які донедавна були призначені для приміщень іншого призначення.
Найдешевший і найпростіший спосіб обробити стіни в крихітній ванні - це пофарбувати. На ринку можна знайти продукцію, призначену для ванних кімнат і кухонь – вологостійку та легко чистячу. Завдяки популярності цього методу вибір кольорів просто приголомшливий. Доступні як класичні білі, так і глибокі чорні, пастельні та соковиті кольори. Тому кожен незалежно від бюджету та смаку знайде рішення для себе.
Любителі індустріального стилю можуть використовувати цеглу. Доступні як справжні, після знесення цеглини, нарізані на не дуже товсті плитки, так і прості укладання імітації. Популярний як натуральний, трохи помаранчевий колір цього облицювання, так і його пофарбований варіант. Модні кольори: білий, чорний, сірий та темно-синій.
Ще один, раніше небачений спосіб обробки стінок ванної кімнати - структурна штукатурка. Ідеально підходить, коли ми хочемо, щоб декорована поверхня мала тривимірний вигляд. Лідером серед штукатурок є та, що нагадує прохолодний та аскетичний бетон.