Електричний обігрівач для ванни - що вибрати?
Електричний обігрівач для ванни - що вибрати?
В залежності від потреб електричний радіатор для ванної кімнати може виконувати кілька функцій. Він послужить основним джерелом тепла або допоможе обігріти приміщення в холодні дні поза опалювальним сезоном.
Якщо він має відповідну конструкцію, то може виступати в якості сушарки для рушників. Це прискорить висихання рушників, нижньої білизни, піжам чи халатів. При правильному доборі він також стане справжньою окрасою кімнати.
Різновиди
Електричні обігрівачі для ванних кімнат можуть бути доповненням до основної системи опалення, так і (особливо у випадку добре утеплених приміщень, розташованих у центральній частині будівлі) єдиним джерелом тепла.
Залежно від ситуації ви можете вибрати тип обігрівача:
- Масляний - використовується в першу чергу як додаткове джерело тепла і сушка для рушників,
- Комбінований (вода та електрика) – зі спеціальним клапаном, що дозволяє перемикатися між подачею тепла від мережі центрального опалення та електричним нагрівачем, що також використовується як основне джерело тепла,
- Конвекційний (конвектор) – використовується для обігріву приміщення, у разі ванної кімнати (на відміну від звичайних кімнат) має бути бризкозахищеним.
Як вибрати потужність електрообігрівача для ванної кімнати?
Потужність електронагрівача слід вибирати в залежності від площі приміщення. Якщо його передбачається використовувати як єдине або основне джерело тепла, він повинен мати потужність від 80 до 100 Вт на кожен квадратний метр підлоги.
Варто пам'ятати, що температура повітря у ванній повинна бути трохи вищою, ніж в інших частинах квартири і складати приблизно 24-25°С. Завдяки цьому зняття одягу перед купанням, а також витирання рушником після нього не спричинить дискомфорту.
Управління електричним радіатором у ванній
Усі електрообігрівачі для ванної кімнати мають перемикачі та регулятори, що дозволяють контролювати кількість тепла, що виділяється приладом. Деякі моделі додатково пропонують:
- датчики температури повітря – автоматично регулюють роботу радіатора залежно від умов у приміщенні;
- таймери - дозволяють легко нагріти ванну до ранкового туалету або включити прилад, коли тариф на електроенергію стане дешевшим;
- інтелектуальні модулі дозволяють запустити обігрівач віддалено, наприклад, перед поверненням з тривалої поїздки.
Також ви можете вибирати різні форми електричних радіаторів для ванної кімнати з урахуванням їхньої основної функції обігріву або додаткової можливості просушування рушників та білизни.